#1
A keflst mindig a kutyus htn kezdjk a szr nvsvel azonos irnyban haladva. Utna az oldalak kvetkeznek majd a szgy, melltjk, a hnaljak (erre a terletre figyeljnk oda nagyon, mert gyakran becsomsodik, ami nagyon kellemetlen a kutyusnak). A keflst ne gpiesen vgezzk, figyeljk kzben a kutyusunk brt, mert az sok mindenrl rulkodik. Ha figyelmesek vagyunk, azonnal megltjuk, ha bolha vagy kullancs van a kutynkban. A tvhitekkel ellenttben ugyanis nem csak tavasztl szig, hanem tlen is van kullancsveszly. Tlen a madarak s az erdei llatok pottyanthatjk ki magukbl, amit mi gyantlan kutyastltatk sszeszedhetnk akr a vrosban, akr egy erdei sta, kirnduls alakalmval. Lthatjuk azt is, ha tl szraz a kutyusunk bre, s az esetleges csps- s kitsnyomokat is felfedezhetjk.
#2 A kutyusunk hts fertjt vatosan keflgessk, vigyzzunk arra, hogy a kefe ne srtse fel a vgbl rzkeny brt vagy a nemi szerveket. Ha nem elg ennek a terletnek a keflssel val rendbettele, ajnlom a langyos vizes vattval trtn lemost. Ezt a mveletet tzel szukk esetben legalbb naponta egyszer ajnlatos elvgezni. Br a kutynk tisztogatja magt, de vannak olyan rgik, amiket nem vagy csak nehezen r el. Kerti kutyusok esetn is rdemes erre odafigyelni. A tzelbugyi hasznlatval azonban fleg szobakutyusok esetn megknnythetjk helyzetnket a nehz idszakokban.
#3 Utoljra a lbakat keflgessk t, ltalban ezt nem nagyon szeretik, ezrt hagyjuk utoljra ezt a terletet. Kzben folyamatosan dicsrgessk, hogy mennyire gyes s okos. A vgn a szpsgt mltassuk s errl akkor se feledkezznk meg, ha a nap folyamn ksbb is tallkozunk vele. Ha az tkeflssel vgeztnk, futtassuk t a fst kutyusunkon, gy rgtn kiderl, hogy hol van mg igaztani, kibontani val kedvencnkn. Fordtsunk rendkvli figyelmet a szemekre, flekre, talpacskkra is. |